WYSTAWA I WARSZTATY DOTYCZĄCE LASU

06-05-2019 18:37 nasze zainteresowania

W dniach 29 i 30.04.2019 roku w Naszej Szkole prezentowana była wystawa „Las dla nas. My dla lasu”. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach o lesie. W czasie zajęć dowiedzieli się, co należy zabrać na wycieczkę do lasu, jakie tam czyhają na nich zagrożenia i jak się przed nimi uchronić. Uczyli się rozpoznawać zwierzęta po śladach ich bytności i oznaczać drzewa na podstawie rodzajów liści. Poznali wielofunkcyjność i budowę lasu. Rozwiązywali też zadania matematyczne przydatne w pracy leśnika. Była to przygoda z lasem, która pozwoliła zrozumieć, jak silny jest wpływ człowieka na otaczającą nas przyrodę. Wystawę i warsztaty przeprowadzono we współpracy z Nadleśnictwem Bielsko. Bądź świadomym użytkownikiem przyrody. Do zobaczenia na leśnych ścieżkach!