POMAGAMY UKRAINIE

ZBIÓRKA DLA UKRAIŃSKICH RODZIN ZE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWEGO - ZAKOŃCZONA!

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Schronisku Młodzieżowym w Bielsku-Białej. Bezpieczny kąt znalazły tam dzieci (najmłodsze z nich ma 11 miesięcy, najstarsze – 17 lat) wraz ze swoimi mamami i babciami.

Od 21 marca do odwołania zbieramy:
- żywność krótkoterminową: jogurty, kefiry, mleko, masło, sery, termicznie pakowaną wędlinę, owoce, chleb;
- ręczniki papierowe i papier toaletowy;
- wodę mineralną.

Prosimy o przynoszenie darów do Naszej Szkoły (dyżurka w budynku B) od poniedziałku do piątku do godziny 14.30 – ze względu na konieczność odpowiedniego przechowywania artykułów spożywczych. Dary można również dostarczać bezpośrednio do schroniska (ul. Starobielska 10). Dziękujemy!

ZBIÓRKA DLA UCHODŹCÓW MIESZKAJĄCYCH W WAPIENICY - ZAKOŃCZONA!

Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. W Wapienicy powstał nowy ośrodek, do którego dostarczaliśmy żywność do końca roku szkolnego. Aby rozłożyć dostawy produktów do ośrodka, zostały wyznaczone dni zbiórki dla poszczególnych klas. W ramach akcji zbieraliśmy żywność krótkoterminową: jogurty, kefiry, mleko, masło, sery, termicznie pakowaną wędlinę, parówki, dżemy, owoce, chleb, a także ręczniki papierowe, papier toaletowy, środki czystości oraz wodę mineralną. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie! Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali od 1 do 20 punktów z zachowania, natomiast uczniowie klas I-III  – pozytywną uwagę.

ZBIÓRKA WALIZEK I TOREB PODRÓŻNYCH - ZAKOŃCZONA!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz Uczniom Naszej Szkoły, którzy zaangażowali się w zbiórkę walizek i toreb podróżnych dla uchodźców z Ukrainy, którzy zdecydowali się powrócić do swojej ojczyzny. Akcję zorganizowało Centrum Pomocy Uchodźcom w Żywcu.

PLECAKI - NASTĘPNA FORMA POMOCY! - ZAKOŃCZONA!

Kolejny raz okazało się, że wśród nas jest wiele osób dobrego serca, które chętnie służą pomocą naszym ukraińskim Gościom. Taką osobą jest mama jednego z uczniów Naszej Szkoły. Dzięki staraniom Pani Doroty Ryby otrzymaliśmy 20 plecaków dla dzieci w różnym wieku oraz materiały szkolne niezbędne do nauki. Bardzo dziękujemy!

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW PIERWSZEJ POTRZEBY - ZAKOŃCZONA!

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie od 28 lutego do 18 marca Szkolne Koło Wolontariatu zbierało artykuły spożywcze o przedłużonym terminie ważności (olej, mąka, kasza, ryż, cukier, makarony, konserwy, kawa, herbata, słodycze, żywność dla dzieci itp.), środki higieny osobistej, środki czystości, koce. Zbiórka okazała się wielkim sukcesem, dzięki zaangażowaniu Rodziców i Uczniów, a zebrane artykuły zostały przekazane organizacji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziękujemy za okazane wsparcie.

AKCJA "RADA RODZICÓW POMAGA" - ZAKOŃCZONA!

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup artykułów szkolnych dla uczniów Naszej Szkoły, którzy przybyli do nas z Ukrainy. Otrzymaliśmy do rozdysponowania piórniki, zeszyty, plastelinę, farby, kredki, flamastry, długopisy, cyrkle, bloki rysunkowe, papier kolorowy, kolorowanki i mnóstwo innych przedmiotów niezbędnych do nauki. Zostaną z nich skompletowane wyprawki dla naszych nowych Kolegów i Koleżanek – dla dzieci z kraju ogarniętego wojną. Kolejny raz Nasza Rada Rodziców udowodniła, że jest fantastyczna!

AKCJA "PLECACZEK DLA DZIECIACZKA" - ZAKOŃCZONA!

Zakończyliśmy akcję „Plecaczek dla dzieciaczka”. Państwa reakcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Zebraliśmy aż 187 plecaczków z wyposażeniem, które przekazane zostaną ukraińskim dzieciom przekraczającym granicę i uciekającym przed wojną. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę. Często byli to darczyńcy niezwiązani z Naszą Szkołą, również mieszkańcy innych miast. Szczególne podziękowania składamy Szkolnemu Kołu Wolontariatu oraz Pani Katarzynie Kanik-Dendys – szkolnej koordynatorce tej pięknej akcji. Jeszcze raz dziękujemy!

AKCJA "WYPRAWKA DLA UCZNIA Z UKRAINY" - ZAKOŃCZONA!

Od chwili ataku Rosji na Ukrainę do Naszej Szkoły zostało przyjętych kilkudziesięciu uczniów narodowości ukraińskiej, którzy byli zmuszeni do ucieczki z własnego kraju. Dzięki Przyjaciołom Naszej Szkoły każdy z nich otrzymał wyprawkę z artykułami szkolnymi dostosowanymi do wieku. Wśród przyborów znalazły się m.in. zeszyty, farby, kredki, flamastry, plastelina, bloki rysunkowe czy długopisy. Nasze ogromne podziękowania otrzymują darczyńcy:
- Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Polskim Językiem Nauczania w Hawierzowie Błędowicach,
- Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie,
- Polska Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Karwinie,
- Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie,
- Základní škola a Mateřská škola Stonava,
- Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Stonawie,
- Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Jana Kubisza w Gnojniku,
- Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Polskim Językiem Nauczania Sucha Górna,
- Obec Horní Suchá,
- Firma Transportowa Olza Logistic Czeski Cieszyn.

Dziękujemy również Pani Aldonie Słonce za koordynowanie tej formy pomocy zorganizowanej dla uczniów Naszej Szkoły.