WYCIECZKA DO MIĘDZYNARODOWEGO MIASTECZKA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ - KLASA 7A

27-09-2024 19:43 nasze zainteresowania

27 września uczniowie klasy 7a wraz z opiekunami, panią K. Kanik-Dendys i panią J. Krehut, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Ogrodzieńca. Była to okazja do bliższego poznania przyrody Jury Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie uczniowie mieli możliwość zgłębienia wiedzy na temat lokalnej flory i fauny.

Podczas wycieczki klasa przeszła fragment Szlaku Orlich Gniazd, zwiedzając ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Następnie, w kamieniołomie, uczestnicy wykopywali skamieniałości, a później brali udział w warsztatach z tkactwa, które wprowadziły ich w tajniki tego rzemiosła.

Wszystkie zaplanowane punkty programu zostały zrealizowane, a wycieczka okazała się dużym sukcesem – uczniowie byli bardzo zadowoleni z bogatego i edukacyjnego dnia pełnego przygód.