WĘDRÓWKA I OGNISKO W BESKIDACH

20-10-2024 22:16 nasze zainteresowania

Szkolna wycieczka klasy 2a i 2d była pełna wrażeń i pięknych widoków! Kozia Górka (686 m n.p.m.), położona w Beskidzie Śląskim, to doskonałe miejsce na spacer dla miłośników natury i lekkiej turystyki górskiej. Grupa uczniów wraz z wychowawcami i opiekunami zebrała się przed szkołą, pełna energii i ciekawości. Pogoda była idealna – słoneczna, ale rześka, co zapowiadało świetne warunki na górską wędrówkę. Uczniowie wyruszyli rano, korzystając z jednej z wielu malowniczych tras prowadzących na szczyt. Podczas wędrówki wszyscy podziwiali gęste lasy, polany oraz punkt widokowy, z którego rozciągał się niesamowity widok na Bielsko-Białą i okoliczne pasma górskie. Na szczycie na dzieci czekała zasłużona chwila odpoczynku. W schronisku turystycznym "Stefanka" przyszedł czas na ognisko - wspólne pieczenie kiełbasek, a także zabawa na placu zabaw wśród otaczającej pięknej jesiennej przyrody. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyprawy mając apetyt na więcej górskich wędrówek, zachęcając wszystkich do odkrywania urokliwych części Beskidów! :)