TRZYMAJ FORMĘ JESIENIĄ!

Ruch to zdrowie! Znasz ten slogan, ale czy wiesz, ile właściwie ruchu potrzebuje każde dziecko? Jak w łatwy sposób zapewnić zdrową porcję aktywności również wtedy, gdy wyjście na świeże powietrze uniemożliwia nam niesprzyjająca aura za oknem? Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzieciom i młodzieży w wieku 5-17 lat zaleca się aktywność fizyczną o umiarkowanej lub dużej intensywności przez 60 minut każdego dnia. To absolutne minimum, ale pamiętajcie – im więcej, tym lepiej, gdyż każde ponadplanowe ćwiczenia gwarantują dodatkowe korzyści.

Ciekawostka! Ludzie aktywni fizycznie są zdrowsi i żyją dłużej w porównaniu do osób prowadzących siedzący tryb życia. Wszyscy znają piramidę zdrowego żywienia. Ale czy wiecie, że istnieje piramida aktywności fizycznej? Poniżej, klikając w link, znajdziecie ją w całej okazałości. Mamy nadzieję, że ułatwi zarówno Wam – uczniom – jak i Waszym rodzicom planowanie ruchu dla całej rodziny.

Łapcie kilka pomysłów na jesienną aktywność:
- Wycieczka w góry – o tej porze roku kolory w górach zachwycą i Ciebie!
- Rodzinna wycieczka rowerowa podczas polskiej złotej jesieni – rozgrzeje Was nawet w chłodne dni, a przede wszystkim ścieżki i parki są mniej zatłoczone!
- Jesienny spacer po parku – zdecydowanie dotleni Wasz mózg i układ nerwowy, a to wszystko równa się lepsza koncentracja, logiczne myślenie, więcej energii i… pozytywnego nastroju. Być może nawet znajdziecie wielobarwny liść, który nada się na zakładkę do Waszej ulubionej lektury!
- Jesienna joga – ta aktywność to połączenie ruchu z relaksacją.

Zapamiętaj! Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem to przepis na sukces!

Źródło: https://malpiszon.pl/blog/jak-dbac-o-aktywnosc-ruchowa-dziecka-jesienia/

Ten oraz inne materiały na wspomniany temat opublikowaliśmy w zakładce „kącik zdrowia” na szkolnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin!