STOKROTNE DZIĘKI!

Za nami wyjątkowa uroczystość – jubileusz 100-lecia Polskiej Szkoły w Wapienicy. Organizacja tak istotnego wydarzenia była dla nas nie lada wyzwaniem. Trud ten podjęła cała szkolna społeczność: nauczyciele i inni pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice. Mogliśmy również liczyć na pomoc przyjaciół Naszej Szkoły. W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele gratulacji i równie dużo pozytywnych komentarzy podkreślających bardzo wysoki poziom oraz świetną organizację obchodów. Wszystko to nie byłoby jednak możliwe bez pomocy osób, którym w tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować.

Podziękowania otrzymują:
- Jego Ekscelencja Roman Pindel – Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej
- Ksiądz Jerzy Matoga – Proboszcz Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej
- Pan Piotr Ryszka – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
- Pan Piotr Kochowski – Radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
- Pan Krzysztof Herzyk – Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej
- Pan Grzegorz Gładysz – Komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej
- Pani Małgorzata Chełchowska-Rak – Dyrektor Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
- Pani Agnieszka Kroczek – Dyrektor Przedszkola nr 41 w Bielsku-Białej
- Pani Jolanta Wikło – Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej
- Pan Sebastian Wyszyński – Dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
- Pani Magdalena Wojtczak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia BSA „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej
- Pani Katarzyna Sitek – Przewodnicząca Zarządu Fundacji „Nadzieja” w Bielsku-Białej
- Zespół Pieśni i Tańca „Bielsko”
- Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej PASJA
- Małopolska Chorągiew Husarska i Podolski Regiment Odprzodowy
- Fundacja Moniki Habdas
- Błazen Pieron
- Pan Marcin Szarek – Prezes Giełdy w Wapienicy
- Pan Henryk Wiśniewski (Ogrodnictwo Henryk Wiśniewski)
- Pani Bożena Gruchel (Hurtownia Torebek Aligator)
- Pan Andrzej Chowaniec (Sklep Spożywczy „U Chowańca”)
- Pan Jan Gaj – Prezes Zarządu Klingspor sp. z o.o.
- Pan Dawid Buda (Wydawnictwo Nowa Era)
- Pan Kazimierz Kolarzyk – Prezes NETTUNO POLIGRAFIA SP. Z O.O.
- Pani Kinga Dworak
- Pan Wiesław Dziubek
- Pani Wiesława Jodłowiec
- Pan Michał Zaczek
- Pani Anna Terlecka, Pani Halina Kanik, Pani Grażyna Hordziejewicz
- Paulina Kuś, Igor Grzesiowski, Paulina Panek, Jakub Hornik, Weronika Wojtyczka, Marcelina Suława, Sandra Sztajno, Oliwia Gabrych, Szymon Chojnacki, Igor Jaske, Mateusz Wytulany, Franciszek Ślusarczyk, Antoni Słonka, Dawid Mrożek, Kamil Mrożek, Bruno Mazurkiewicz.

Dziękujemy nauczycielom i innym pracownikom szkoły za przygotowanie występów uczniów, dekoracji, nagłośnienia i oświetlenia oraz za fotografowanie, plakaty i promocję wydarzenia, zabezpieczenie medyczne, opiekę nad pocztem sztandarowym, oprawę artystyczną i obsługę techniczną obchodów, a także za organizację festynowych wydarzeń: prezentacji kronik szkoły w salach lekcyjnych, pokazów archiwalnych zdjęć, zwiedzania budynku szkoły, zajęć sportowych oraz stoisk z atrakcjami dla całych rodzin.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie sztandaru. Pani Julii Stekli, Pani Annie Grzesiowskiej oraz Panu Piotrowi Czarnocie dziękujemy za uroczyste przekazanie sztandaru uczniom Naszej Szkoły w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, a także Pani Agnieszce Zatorskiej za organizację wernisażu. Jesteśmy wdzięczni rodzicom, którzy podarowali fanty na loterię, upiekli ciasta, przekazali produkty do przygotowania ciepłych napojów oraz kwiaty do dekoracji szkoły lub w jakikolwiek inny sposób pomogli w organizacji obchodów.

Dziękujemy uczniom za występy artystyczne, udział w Poczcie Sztandarowym, pomoc w organizacji i obsłudze uroczystości oraz uczestnictwo w obchodach jubileuszu.

Dziękujemy wszystkim obecnym zarówno podczas części oficjalnej obchodów jubileuszu 100-lecia Polskiej Szkoły w Wapienicy, jak i na wykładzie historycznym czy na festynie, z którego całkowity dochód zasili konto Rady Rodziców.