ROZPOCZĘLIŚMY TYDZIEŃ ZIEMI!

25-04-2023 8:10 nasze zainteresowania

Co roku końcem kwietnia obchodzimy w Naszej Szkole Tydzień Ziemi. Wydarzenie to obfituje w liczne warsztaty, wyjścia i wycieczki edukacyjne, których największa kumulacja jest właśnie w okolicach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Z tej okazji w poniedziałek (24 kwietnia) odbyły się w szkole warsztaty zorganizowane prze Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Uczestniczyły w nich wszystkie oddziały piątej klasy. Pani Katarzyna Olek przybliżyła uczniom zagadnienia związane z poprawną segregacją odpadów. Każdy z uczestników wykonał też samodzielnie ekotorbę ze zużytych koszulek T-shirt, dzięki czemu zamiast wyrzucać je do śmieci – nadali im drugie nowe życie zgodnie z ideą recyklingu. Warsztaty były też częścią tegorocznej akcji „Bielsko-Biała chroni klimat” pn. „Eko-wędrówki Dżulki”, w której Nasza Szkoła aktywnie uczestniczy od kilku miesięcy. Wczoraj klasy uczestniczyły także w innych wydarzeniach. Klasa 1b udała się na wystawę „EkoEksperymentarium” do Punktu 11 na ul. 11 Listopada, a klasa 1d pojechała na warsztaty do Leroy Merlin.