RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ!

17-02-2020 6:15 nasze zainteresowania

W bibliotece budynku A zorganizowano walentynkową akcję czytelniczą pn. „Randka w ciemno z książką”. Pani Bibliotekarz Renata Pysz przygotowała zestaw 100 książek dostosowanych do wieku czytelników z różnych klas. Każda lektura została oprawiona w papier, aby jej okładka nie była widoczna dla wybierającego. Uczniowie wybierali więc książki niespodzianki. Zabawa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że trzeba było przygotować dodatkowy zestaw książek. Ostatecznie w randce z książką wzięło udział 120 czytelników. Akcja ta wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów. Wybór w ciemno prawdopodobnie wpłynął również na poszerzenie gustów czytelniczych. Uczniowie mieli okazję zabrać do domu i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wypożyczyli.