WALENTYNKI - ŚWIĘTO WSZYSTKICH ZAKOCHANYCH!

15-02-2020 7:08 imprezy i uroczystości

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 14 lutego obchodziliśmy w Naszej Szkole walentynki. To święto zakochanych należy do najpopularniejszych wydarzeń w roku obchodzonych niemalże na całym świecie. Walentynki w Polsce zdobywały popularność w latach 90. XX wieku i trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często w formie wierszy. W Naszej Szkole także była okazja do tego, aby złożyć komuś za pomocą poczty walentynkowej życzenia lub zadedykować przez radiowęzeł ulubioną piosenkę. Był to bardzo sympatyczny dzień!