PRELEKCJA O NARKOTYKACH I DOPALACZACH

26-11-2019 6:01 profilaktyka i wychowanie

22 listopada w Naszej Szkole, w ramach Programu Profilaktyczno-Wychowawczego Szkoły, dla wszystkich uczniów klas ósmych zorganizowano prelekcję pt. "Szkodliwość zażywania substancji psychoaktywnych". Spotkanie przygotowane i poprowadzone zostało przez mł. asp. Pana Rafała Kobyłeckiego z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz przedstawicieli Sekcji Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Bielsku-Białej - Panią Joannę Gałaszek oraz Panią Bożenę Wdowczyk. Uczniowie podczas zajęć mogli się dowiedzieć, jak groźne dla organizmu może być stosowanie dopalaczy i narkotyków. Ponadto mogli założyć "narkogogle" i dzięki temu zobaczyć, jak czuje się człowiek po zażyciu substancji niebezpiecznych. Dopalacze, jak i inne substancje odurzające, niszczą przede wszystkim ośrodkowy układ nerwowy i negatywnie wpływają na pracę mózgu. Udział w prelekcji uświadomił uczniom, jak wielkie spustoszenie sieją w dojrzewającym organizmie środki odurzające.