Przejdź do treści Przejdź do menu

PONOWNIE O HISTORII WAPIENICY

15-05-2022 7:48 imprezy i uroczystości

W ostatni piątek (13 maja) w auli budynku B Naszej Szkoły odbyło się powtórne spotkanie historyczne pt. „Wapienica na starej fotografii” przygotowane przez Pana Wiesława Dziubka, miłośnika historii i mieszkańca Wapienicy, który zaprezentował archiwalne fotografie i przedstawił lokalną historię. Zainteresowanie udziałem w pierwszej edycji było tak duże, że Dom Kultury w Wapienicy postanowił zorganizować je ponownie - tym razem w Naszej Szkole. Na prelekcję przybyły osoby, którym nie udało się uczestniczyć w wydarzeniu ostatnio, ale wśród gości byli i tacy, którzy chcieli raz jeszcze zobaczyć archiwalne zdjęcia i posłuchać o historii Wapienicy. Część zdjęć została zaprezentowana po raz pierwszy.