PODZIĘKOWANIA ZA WYPRAWKI DLA UCZNIÓW Z UKRAINY

14-03-2022 18:34 wolontariat

Od chwili ataku Rosji na Ukrainę do Naszej Szkoły zostało przyjętych kilkunastu uczniów narodowości ukraińskiej, którzy byli zmuszeni do ucieczki z własnego kraju. Dzięki Przyjaciołom Naszej Szkoły każdy z nich otrzymał wyprawkę z artykułami szkolnymi dostosowanymi do wieku. Wśród przyborów znalazły się m.in. zeszyty, farby, kredki, flamastry, plastelina, bloki rysunkowe czy długopisy. Nasze ogromne podziękowania otrzymują darczyńcy:

- Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Polskim Językiem Nauczania w Hawierzowie Błędowicach,
- Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie,
- Polska Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Karwinie,
- Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie,
- Základní škola a Mateřská škola Stonava,
- Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Stonawie,
- Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Jana Kubisza w Gnojniku,
- Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Polskim Językiem Nauczania Sucha Górna,
- Obec Horní Suchá,
- Firma Transportowa Olza Logistic Czeski Cieszyn.

Dziękujemy również Pani Aldonie Słonce za koordynowanie tej formy pomocy zorganizowanej dla uczniów Naszej Szkoły.