O HISTORII NASZEJ SZKOŁY I DZIELNICY

Wielkimi krokami zbliżają się obchody 100-lecia polskiej szkoły w Wapienicy. Z tej okazji zaplanowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z nich było piątkowe spotkanie z Panem Wiesławem Dziubkiem – miłośnikiem historii, mieszkańcem Wapienicy i jednocześnie absolwentem SP 32. Nasz Gość w bardzo ciekawy sposób opowiadał o losach szkolnictwa w naszej dzielnicy, przedstawił pokrótce lokalną historię, zaprezentował wiele fotografii z przeszłości. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali interesujących opowieści, przekonali się, jak bardzo zmieniło się nasze otoczenie na przestrzeni ostatnich 100 lat i dowiedzieli się, dlaczego należy pielęgnować pamięć o tym, co minione. Podczas wykładu sami wykazali się już ogromną wiedzą na temat przeszłości Naszej Szkoły i całej Wapienicy, ale po tym spotkaniu z pewnością znacznie ją wzbogacili. Jeszcze raz dziękujemy Panu Wiesławowi Dziubkowi za zabranie nas w piękną podróż w przeszłość.