NASZE PASJE - LAURA DYCZEK

02-12-2020 6:23 nasze zainteresowania
Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu prezentującego zainteresowania uczniów Naszej Szkoły. Dzisiaj przedstawiamy pasje Laury Dyczek z klasy 4d. Jej hobby to sport, sztuka (głównie plastyka i szycie), czytanie książek, podróżowanie po Polsce.

Od najmłodszych lat towarzyszy jej sport. Lubi ruch na świeżym powietrzu, jeździć na rowerze, rolkach, łyżwach i hulajnodze. Lubi także gry zespołowe i kiedy tylko jest sprzyjająca pogoda, spotyka się z koleżankami oraz kolegami i wspólnie się bawią. Od czterech lat uczy się pływać, co sprawia jej ogromną frajdę.

Laura ze wszystkich sportów, jakie uprawia, najbardziej lubi jazdę na rowerze. W zeszłym roku razem z tatą wzięła udział w 47. rodzinnym rajdzie rowerowym.

Dziewczynka od najmłodszych lat malowała i rysowała. Gdy miała cztery lata, rodzice zapisali ją do Domu Kultury w Wapienicy na warsztaty plastyczne, na które uczęszcza do dzisiaj. W wieku pięciu lat zdobyła pierwsze wyróżnienie w konkursie plastycznym „Co słonko widziało” i od tamtej pory bierze udział w różnych konkursach i odnosi sukcesy.

Uczennica każdą chwilę poświęca na czytanie książek. Poza obowiązkowymi lekturami jej ulubionymi książkami są: „Nela – mała reporterka”, „Wiśniewscy”, „Dziewczynka z szóstego księżyca”. W jej domowej biblioteczce znajduje się około 100 książek.

Laura lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i zabytki. W Polsce zwiedziła takie miasta i regiony, jak: Zakopane, Żywiec, Szczyrk, Kraków, Warszawa, Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia), Jastrzębia Góra, Rewal, Nowy Targ, Rabka, Cieszyn i oczywiście Bielsko-Biała. W przyszłości chciałaby zwiedzić cały świat.