Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

NASZA MISTRZYNI ORTOGRAFII!

19-05-2024 7:29 konkursy

10 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Macierzy Szkolnej w Bielsku-Białej odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich „Mistrz Ortografii”. Liliana Walaszek – uczennica klasy 3c przygotowana przez Panią Łucję Dendys – zdobyła w nim wyróżnienie! Gratulujemy! Celem konkursu było podnoszenie sprawności ortograficznych uczniów, rozbudzanie zainteresowania ortografią, zachęcenie do podejmowania wysiłku w pokonywaniu trudności ortograficznych, ukazanie ortografii jako rodzaj zabawy ze słowem. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach: zabawy z trudnościami ortograficznymi oraz pisanie ze słuchu. Podczas dyktanda ważna była umiejętność korzystania z podstawowych zasad ortograficznych wdrażanych  w kształceniu zintegrowanym.