Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

FAUNA I FLORA – BEZ TAJEMNIC

19-05-2024 7:12 nasze zainteresowania

17 maja 2024 r. uczniowie klasy 2b udali się do Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Zwiedzający mogli poznać historię polskiego morza, a ponadto poszerzyli swoje wiadomości o informacje dotyczące charakterystycznych zwierząt występujących w Bałtyku. W trakcie zwiedzania muzeum uczniowie dowiedzieli się także wiele o rafach koralowych. W sali ekspozycyjnej znajdowała się łódź, do której można było wejść i z niej wysłuchać opowieści o morskich zwierzętach. Dzieci zapoznały się ponadto z bioróżnorodnością w obrębie morskich skorupiaków, mięczaków – ślimaków, małży i głowonogów, a także szkarłupni i ryb. Zbiory prezentowane w gablotach pozwoliły uczniom na zrozumienie przystosowań ryb do życia w różnych środowiskach. Z kolei w motylarni podziwiali krajowe i tropikalne motyle, a także inne owady. Dzieci zapoznały się z cyklem rozwojowym owadów, obserwowały pozostałości po wykluwaniu się dorosłego motyla z poczwarki i jego przemianę w skrzydlatą piękność.