NASI ZWYCIĘZCY OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ I UMIEJĘTNOŚCI MANUALNYCH!

01.03.2024 r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w II Olimpiadzie Wiedzy Technicznej i Umiejętności Manualnych zorganizowanej przez Zespół Szkół Budowlanych im. Generała Stanisława Maczka w Bielsku-Białej. Dwie dwuosobowe drużyny w składzie: Antonina Rycak (7a) i Szymon Ślusarczyk (7a) oraz Wojciech Abratański (7c) i Filip Kocur (7b) zmagały się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Na 10 stanowiskach uczestnicy musieli m.in. rozwiązywać zadania z matematyki i fizyki oraz wykazać się umiejętnościami dokonywania pomiarów, malowania, wbijania gwoździ, przyklejania tapet czy montażu instalacji sanitarnej. Obie drużyny dzielnie walczyły, a do finału przeszli Antosia i Szymon. Pokonali przeciwników w zadaniu polegającym na ułożeniu i pokolorowaniu puzzli przedstawiających jeden z bielskich zabytków i ostatecznie zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy! Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Agnieszka Krywult.