NASI PRZEDSTAWICIELE NA KONGRESIE MŁODZIEŻY

25-03-2019 9:27 nasze zainteresowania

22 marca 2019 r. pięcioro uczniów oddziałów gimnazjalnych Naszej Szkoły pod opieką Pani Agnieszki Krywult wzięło udział w I Kongresie Aktywnej Młodzieży - KAM BB 2019 Kompetentnie i Kluczowo o Przyszłości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Kongres rozpoczął się warsztatami „Kompetencje kluczowe na start...” koordynowanych przez Agnieszkę Książek. Podczas zajęć uczniowie analizowali kluczowe kompetencje pożądane przez pracodawców. Następnie odbyło się oficjalne rozpoczęcie Kongresu, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących Janusz Berek przywitał zgromadzonych gości. Po części warsztatowej odbyła się seria wykładów pod wspólnym tytułem „Kompetencje kluczowe vs. wyzwania współczesnego świata”. Wystąpili między innymi: Katarzyna Chełmińska-Tworek – trener w zakresie kompetencji kluczowych w biznesie, Monika Bezak – członek Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dr Agnieszka Herma – Dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz przedstawiciele firm Team Prevent i IVA. Wydarzenie zakończył panel dyskusyjny, w którym podsumowano główne cele Kongresu.