MINIOLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

28 maja na terenach sportowych Naszej Szkoły tradycyjnie już odbyła się Miniolimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez Beskidzką Radę Olimpijską. W zawodach sportowych wzięły udział: Przedszkole nr 41, Przedszkole nr 42 im. Przyjaciół Przyrody, Gumisiowy Gaj oraz Figlarz. Impreza rozpoczęła się od przemarszu zawodników prowadzonych do melodii hymnu olimpijskiego przez bielskie olimpijki – Panią Dorotę Kwaśny-Lejawę i Panią Beatę Bartków-Kwiatkowską. Reprezentanci przedszkoli nieśli flagę olimpijską, którą wciągnięto na maszt przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał przedstawiciel zarządu Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Pan Paweł Połtorzecki. Zawody rozpoczęły się od konkurencji biegu na dystansie 40 metrów. Kolejną konkurencją był skok w dal z miejsca, a ostatnią dyscypliną w zmaganiach przedszkoli był bieg sztafetowy. Poza zmaganiami dzieci mogliśmy też obserwować także rywalizację nauczycieli w biegu sztafetowym.

Klasyfikacja ogólna zmagań przedszkoli przedstawia się następująco:

1. miejsce: Przedszkole nr 42 im. Przyjaciół Przyrody
2. miejsce: Przedszkole nr 41
3. miejsce: Przedszkole Figlarz
4. miejsce: Przedszkole Gumisiowy Gaj

Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Pana Jarosława Klimaszewskiego, Beskidzką Radę Olimpijską i Pana Marcina Szarka. Sportową rywalizację obserwowali m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta: Pan Jacek Broda i Pan Krzysztof Bańczyk oraz Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Pan Rafał Ryplewicz. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli Rady Miejskiej Bielska-Białej, takich jak Pan Roman Matyja czy Pan Dariusz Michasiów. Miniolimpiadę zorganizował i poprowadził Pan Piotr Kochowski. W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 100 zawodników, a samym zawodom przyglądało się niemal 200 kibiców. Podczas uroczystego zakończenia imprezy zwycięzcom wręczono pamiątkowe medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania za swój wysiłek i zaangażowanie.