LISTOPADOWE WYCIECZKI

03-12-2022 6:25 nasze zainteresowania

3 listopada 2022 r. uczniowie ósmych klas udali się na lekcję edukacyjną do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej dała możliwość młodzieży Naszej Szkoły do refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów.

4 listopada uczniowie klasy 3b i 3c udali się w podróż do ulubionej bajki naszego dzieciństwa – do „Akademii Pana Kleksa”, w której spędzili czas, ucząc się poprzez zabawę i eksperymentowanie. Cały czas towarzyszył im słynny nicpoń Bebok, który podczas jednej z wielu podróży Pana Kleksa wykradł i schował trzy jego bardzo ważne sekrety. Pan Kleks potrzebował zatem pomocy w odnalezieniu ukrytych przedmiotów. Uczniowie musieli wykazać się zręcznością, sprytem, wyobraźnią, determinacją i odwagą. Poznali magiczny świat zwierząt żyjących w Ostatnim Rezerwacie Przyrody, odkryli, jakie tajemnice skrywa Kraina Szpaka Mateusza, poznali psi język w podniebnym Psim Raju, wypłynęli w długi rejs statkiem Apolinary Baj z Królestwa Bajdocji oraz polecieli najszybszym ścigaczem w kosmosie Voltan II na Planetę Fantazja. W „Podwodnym Świecie Królowej Aby” poprzez gry i zabawy poznali problemem zaśmiecania obszarów morskich plastikiem pochodzącym z ich codziennego otoczenia. Dodatkowo odkryli najbardziej zagrożone gatunki wodnych stworzeń i zdobyli wiedzę, jak można je chronić. Na warsztatach ozdobili doniczkę i zasadzili swój bluszcz, a na zakończenie z apetytem zjedli pizzę. To była bardzo udana wycieczka!

Z kolei 23 listopada szóste klasy uczestniczyły w dwulekcyjnych zajęciach edukacyjnych pt. „A jednak się kręci...” w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są skutki ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi i co widać na nocnym niebie w różnych porach roku.