Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

FESTYN NA 100-LECIE – OGROMNYM SUKCESEM!

Mimo że pogoda starała się pokrzyżować nasze jubileuszowe plany – nie daliśmy za wygraną! Przed deszczem schroniliśmy się w budynku A, do którego też przenieśliśmy wszystkie atrakcje. Nasz festyn okazał się ogromnym sukcesem, o czym świadczą liczne głosy zadowolonych gości. Przybyło ich tylu, że nie wierzyliśmy własnym oczom! Podczas imprezy obecni byli m.in. Radni Rady Miejskiej: Pan Piotr Kochowski oraz Pan Konrad Łoś, a także Pan Zbigniew Mamorski z Rady Osiedla Wapienica.

Program festynu obfitował w liczne niespodzianki. W szkolnej auli odbywały się przepiękne występy artystyczne uczniów Naszej Szkoły, absolwentów oraz przyjaciół. W jednej z sal na parterze zorganizowana została loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami – kolejka do niej nie miała końca! W świetlicy można było znaleźć kramik z pamiątkami na 100-lecie. Kalendarze, kubki, magnesy na lodówkę, pocztówki, latarki, smycze oraz jubileuszowe „Echo Szkoły” schodziły jak świeże bułeczki. Na stanowisku obok uczestnicy festynu mogli fantazyjnie pomalować twarz lub przykleić tatuaż i tym samym sprawić, by ten pochmurny dzień stał się barwniejszy. Na korytarzu wyeksponowano przepiękne prace plastyczne absolwentki Naszej Szkoły. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również ramka instagramowa do pamiątkowych zdjęć. Z kolei w szkolnej  stołówce urządziliśmy strefę gastronomiczną – to właśnie tutaj można było zjeść przepyszne ciasta, smaczną grochówkę, wypić kawę, herbatę lub zimne napoje. To również w tej sali przygotowywaliśmy lody włoskie, a zainteresowanie nimi okazało ogromne, bo i atmosfera była gorąca! W bibliotece zorganizowano ekspozycję najstarszych zbiorów. Było to miejsce, w którym chętnie przystawali goście szukający chwili wytchnienia. W salach na pierwszym i drugim piętrze urządzono multimedialny pokaz szkolnych kronik. Na wielkich ekranach nasi goście poszukiwali zdjęć z okresu, kiedy sami zasiadali w szkolnych ławkach. Wspominali swoje dzieciństwo, rówieśników i nauczycieli. W sali gimnastycznej przygotowano konkurencje sportowe dla całych rodzin. Na finał festynu rozegrano mecz piłki nożnej o puchar na 100-lecie. W sali gimnastycznej budynku B zmierzyli się rodzice z absolwentami SP 32. Po zaciętej walce zwyciężyli ci drudzy. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę odwiedzili nasze skromne progi i w ten sposób wsparli Naszą Szkołę w tak ważnym momencie. Dziękujemy za wszystkie pozdrowienia i życzenia – oby się spełniły. Miło było razem powspominać, wspólnie się wzruszyć oraz spojrzeć na Naszą Szkołę z zupełnie innej perspektywy. Nasz festyn zakończył obchody 100-lecia Polskiej Szkoły w Wapienicy.