Przejdź do treści Przejdź do menu

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

16-11-2022 5:51 nasze zainteresowania

W październiku kolejny rok z rzędu Nasza Szkoła wzięła udział w EU Code Week, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie na zajęciach informatyki uczyli się kodowania na stronie code.org. Kodując, podróżowali po świecie gry Minecraft, co dodatkowo sprawiło, że zadania rozwiązywali chętnie i z wielkim zaangażowaniem.

W 2021 roku w wydarzeniach Tygodnia Kodowania wzięło udział 4 mln uczestników mieszkających w ponad 80 krajach na całym świecie. Przeciętny uczestnik miał 11 lat, a kobiety i dziewczynki stanowiły w 2021 r. 49% wszystkich osób, które wzięły udział w projekcie. 88% wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyło się w szkołach, co wskazuje na sukces działań wspierających nauczycieli podczas edycji realizowanej w 2021 r.