Przejdź do treści Przejdź do menu

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – OCZAMI UCZNIÓW Z UKRAINY

15-11-2022 18:43 nasze zainteresowania

W ubiegłym tygodniu na dodatkowych zajęciach języka polskiego dla dzieci cudzoziemskich prowadzonych przez Panią Marcelinę Piechotę poruszono temat historii Polski, aby obchody Narodowego Święta Niepodległości były dla dzieci jak najlepiej zrozumiałe. Drugoklasiści i trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem uczyli się hymnu Polski, z zaciekawieniem słuchali informacji o symbolach narodowych kraju oraz przyswajali wiadomości o polskich miastach. Pierwszoklasiści także chętnie wypowiadali się na temat ich codzienności w Polsce, z radością wymieniali swoje ulubione polskie potrawy, zabawy, gry i piosenki. Był to także czas refleksji. Polska dla naszych nowych kolegów i koleżanek to nie tylko pyszne potrawy. Uczniowie z Ukrainy dziękują za możliwość uczenia się w Naszej Szkole, za spokój, jaki panuje w naszym kraju i za dobro, które spotyka ich każdego dnia.