„EUROPA I JA” W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

W bieżącym roku szkolnym w szkolnej świetlicy „grupa pomarańczowa” pod opieką Pani Barbary Beruś-Kluki wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”. Projekt ten polegał na poznawaniu wybranego europejskiego kraju poprzez wykonywanie wyznaczonych zadań w kolejnych miesiącach. Dzieci poznały bliżej Włochy – flagę, hymn, położenie geograficzne oraz zabytki, a także potrawy narodowe i zwierzęta zamieszkujące ten region. Bawiły się w zabawy, które są popularne w tym kraju oraz tańczyły narodowy taniec włoski. Stworzyły ponadto słowniczek polsko-włoski.