Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca, oprócz początku kalendarzowej wiosny, przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to data nieprzypadkowa – nawiązuje bowiem do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Barbary Beruś-Kluki nasi uczniowie założyli tego dnia dwie różne kolorowe skarpetki jako symbol niedopasowania społecznego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Przez takie drobne gesty staramy się pomóc w przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.