Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ O ALKOHOLU WŚRÓD MŁODZIEŻY

We wtorek wszystkie oddziały siódmej klasy spotkały się z Panem Mirosławem Mroźnym – przedstawicielem Straży Miejskiej. Tematem prelekcji był problem alkoholizmu wśród młodzieży. Nasz gość – przy pomocy prezentacji multimedialnej – przedstawił uczniom przyczyny picia alkoholu przez młodzież, sygnały ostrzegawcze, na które należy zwrócić szczególną uwagę, skutki spożywania alkoholu – w tym jego działanie na organizm dziecka, fazy uzależniania oraz konsekwencje prawne picia alkoholu przez nieletnich. Po części teoretycznej uczniowie mogli sami się przekonać, jak postrzega świat osoba pod wpływem alkoholu. Po założeniu specjalnych gogli można było sprawdzić, jak zmienia się percepcja, jak wydłużają się reakcje człowieka oraz jak trudno utrzymać równowagę. Z pozoru proste czynności, takie jak chodzenie po linii czy podanie drugiej osobie ręki, okazywały się o wiele trudniejsze, a niekiedy niemożliwe do wykonania. Spotkanie działało na wyobraźnię i uzmysłowiło uczniom negatywne skutki spożywania alkoholu.