Przejdź do treści Przejdź do menu

CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? PAŹDZIERNIK 2020

05-11-2020 6:36 świetlica

W październiku sprzyjała nam piękna, jesienna pogoda i dzięki temu dzieci wiele czasu spędziły, aktywnie bawiąc się na placu zabaw i szkolnym boisku. W trakcie tych zabaw uczyły się zgodnej współpracy, umacniały nowe przyjaźnie i „trenowały” koleżeńskie zachowania. Inspiracją do takich postaw był z pewnością „Dzień Uśmiechu” obchodzony w naszej świetlicy 2 października. Dzieci dowiedziały się na zajęciach, jak uśmiech wpływa na nasze zdrowie psychiczne i na to, jak radzimy sobie z trudnościami w życiu codziennym. Aby się zrelaksować i pośmiać, czytaliśmy szkolne żarty, dzieci opowiadały zabawne historie, a na koniec wykonały rysunki przedstawiające pełne, szczere uśmiechy. Z kolei 4 października, w Światowym Dniu Zwierząt, uczniowie poznawali faunę różnych kontynentów – oglądali prezentacje, słuchali ciekawostek o życiu i zachowaniach zwierząt, rozpoznawali ich odgłosy. Na zakończenie zajęć wykonali prace plastyczne portretujące zwierzęta, które wzbudziły ich największe zainteresowanie.

 

Dzieci poznały też krótką historię techniki składania papieru, czyli origami. Z okazji Dnia Origami wykonały proste figurki zwierząt, ptaków i kwiatów, które prezentujemy w naszej galerii.

 

Jesień to bardzo malownicza pora roku, dlatego też na podstawie obserwacji jej uroków powstało wiele prac plastycznych ilustrujących jej piękno. Można je było zobaczyć na gazetce na szkolnym korytarzu.

 

Dzieci z klas III sumiennie przygotowywały się do obchodów „Dnia Języka Ojczystego”, który odbędzie się w Naszej Szkole 18 lutego. W tym dniu będzie możliwość wystartowania w konkursie ortograficznym. Dlatego też w świetlicy prowadzone były zajęcia z wykorzystaniem łamańców językowych i wierszyków. Uczniowie samodzielnie opracowywali krzyżówki, rebusy i wykreślanki. Uczestniczyli w zabawach językowych z wykorzystaniem multimediów, słuchali audiobooków. Projektowali także zakładki do książek. Podczas zajęć wykonywali ortograficzne prace plastyczne, które prezentujemy w galerii. Uczniowie klas II kontynuowali zajęcia w ramach projektu „Muzyka – do czego inspirują nas dźwięki”. Uczyli się tworzyć własny akompaniament do tanga, do którego link znajdziecie TUTAJ. Uczniowie klas I w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” wykonali prace na konkurs „Sport to zdrowie”. Były to pocztówki propagujące ulubioną aktywność fizyczną. Dzieci w ramach kampanii rozwiązywały także krzyżówki tematyczne. Wysłaliśmy również prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Baśniowy portret w ramie zamknięty” – sylwetki ulubionych bohaterów bajek i legend.