CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? KWIECIEŃ I MAJ 2022

11-06-2022 6:00 świetlica

8 kwietnia odbył się w naszej świetlicy Pokaz Talentów. Każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swoje pasje, zdolności i umiejętności. Oliwia Kuzdrowska pięknie recytowała długi wiersz, Michał Świątek popisał się własnym układem tanecznym, a Katarzyna Chmielewska zagrała na gitarze skomponowane przez siebie piosenki. Pięknymi pracami plastycznymi pochwalili się Patrycja Paszek i Antoni Ulatowski, a Oliwier Małek z pasją opowiadał o zwierzętach. Zofia Romik zaczarowała publiczność wzruszającą piosenką, natomiast Lena Dudek pokazała, jak przy użyciu rzeczy dostępnych w każdym domu wykonać efektowny eksperyment z wybuchającym wulkanem. Każda prezentacja została nagrodzona gromkimi brawami zaciekawionej publiczności.

Święta Wielkanocne tradycyjnie zainspirowały świetlicowych artystów do wykonania wielu ciekawych dzieł plastycznych, które można było podziwiać w galerii naszych prac. W kwietniu w związku z Dniem Ziemi dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć propagujących zachowania ekologiczne pt. „Rady na odpady”, po których wykonywały plakaty pod hasłem „Chrońmy naszą planetę”. Zorganizowaliśmy też konkurs „Coś z niczego”. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy z materiałów recyklingowych, a kryteria oceny uwzględniały dobór materiałów, estetykę, pomysłowość oraz samodzielność wykonania. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książeczek i materiałów plastycznych. W kwietniu ogłoszono także wyniki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”. Wielu naszych wychowanków zdobyło w nim czołowe miejsca! Prace konkursowe zostały wykonane przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli na zajęciach plastycznych w świetlicy. Laureatami zostali: Adam Jasiński – I miejsce „makieta”, Kornelia Rusin – I miejsce „wyklejanka”, Amelia Wojtuś – wyróżnienie „wyklejanka”, Emilia Gołębiowska – I miejsce „rysunek”, Maria Szarska – II miejsce „wyklejanka”, Lena Dudek – wyróżnienie „wyklejanka”, Zofia Romik – wyróżnienie „wyklejanka”.

Maj minął w naszej świetlicy bardzo pracowicie, ponieważ przygotowywaliśmy już przedstawienie z okazji zakończenia roku szkolnego. Dzieci pilnie ćwiczyły piosenki, recytacje i układy taneczne. Po tak dużym wysiłku związanym z artystycznymi wyzwaniami dużo radości sprawiały dzieciom zabawy i gry zespołowe na szkolnym boisku. W nawale pracy nie zapomnieliśmy o naszych kochanych Mamach, dla których dzieci wykonały upominki z okazji ich święta. Świetlicowi artyści rysowali i malowali też wiosnę, a praca Marii Koroshylovej wykonana na zajęciach zajęła II miejsce w konkursie „Wiosenne sady pędzlem malowane” zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej.