CHŁOPCY - MISTRZAMI, A DZIEWCZĘTA - WICEMISTRZYNIAMI BIELSKA-BIAŁEJ!!!

03-02-2019 13:07 sport

Całe pierwsze półrocze tego roku szkolnego to ciągłe przygotowania młodzieży do wszelakich zawodów sportowych organizowanych przez MZO w Bielsku-Białej. Nasi uczniowie przygotowują się do nich zarówno w ramach zajęć wf., jak i podczas sportowych zajęć pozalekcyjnych. Od listopada cyklicznie w soboty odbywały się rozgrywki w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Mistrzostw Miasta (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Nasi koszykarze zmagali się z zawodnikami z innych szkół, rozgrywając mecze w trzech etapach, w których zajmowali zawsze pierwsze miejsca w grupach, zakończonych wielkim finałem 26 stycznia. W sumie zostało rozegranych 12 meczów, w większości zwycięskich (tylko 2 mecze przegrane). Wszystkie finałowe drużyny reprezentowały bardzo wysoki i wyrównany  poziom sportowy oraz wielką determinację, aby zdobyć tytuł Mistrza Bielska-Białej. Po bardzo emocjonujących zmaganiach drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, zdobywając tytuł WICEMISTRZA Bielska-Białej, natomiast drużyna chłopców zajęła I miejsce i stała się tym samym MISTRZEM koszykówki w Bielsku-Białej! Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy tak wielki sukces w koszykówce w historii Naszej Szkoły! Przedstawiamy skład reprezentacji. Dziewczęta: Julia Basiura, Amaliia Lykhotvoryk, Klaudia Marekwica, Wiktoria Przybyła, Oliwia Rzyman, Julia Skotnicka, Natalia Talaga, Kinga Zarzecka, Zuzanna Barańska, Justyna Reiss, Kamila Addonizio, Angelika Olkowska. Chłopcy: Radosław Śpiewak, Fabian Biegun, Krystian Czekierda, Krystian Didyk, Marcin Grzesiowski, Igor Jaske, Krystian Kiszczak, Kamil Korczak, Oliwier Skrudlik, Dawid Szempliński, Mateusz Wytulany, Maciej Dębski, Marcel Czupryński. Drużyny do zawodów przygotowywali: Pan Jakub Chojnacki i Pani Dorota Rybińska. Wyniki poszczególnych spotkań można zobaczyć na szkolnej gazetce sportowej. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników! Życzymy kolejnych wielkich sukcesów!