BICIE REKORDU CZYTANIA

12-06-2019 18:40 nasze zainteresowania

7 czerwca 2019 r. Nasza Szkoła po raz trzeci przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie. Głównym organizatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (badania Biblioteki Narodowej) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Jest to również promocja czytania wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. O godzinie 10.00 uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja zebrali się w auli budynku A i budynku B - każdy z przyniesioną z domu lub wypożyczoną książką - i CZYTALI! W tym roku we wspólnym czytaniu wzięły udział łącznie 433 osoby. I chociaż nie udało nam się pobić naszego szkolnego rekordu (wynosił on 522 czytających), to i tak widok tylu osób zagłębionych w czytaniu robi ogromne wrażenie. Mamy też wielką nadzieję, że nasi uczniowie będą kiedyś dorosłymi, którzy czytają książki.