SP 32 - SZKOŁĄ MISTRZÓW PROGRAMOWANIA!

12-06-2019 5:55 nasze zainteresowania

Po raz kolejny Nasza Szkoła została wyróżniona i uzyskała zaszczytny tytuł „Szkoły Mistrzów Programowania”. W ten właśnie sposób dołączyliśmy do grona szkół, które pomagają rozwijać talenty oraz kompetencje informatyczne uczniów. Na ten wielki sukces zapracowali uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych, którzy pod opieką nauczycielek informatyki – Pani Joanny Krehut oraz Pani Ewy Szering wzięli udział w kursie programowania PIX Blocks. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu uczniowie mogli rozwiązywać zadania z zakresu programowania obiektowego, a także tworzyć własne gry i zabawy. Uczestniczyli ponadto w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowania PIX 2019, które zostały zorganizowane przez eduLAB Sp. z o.o. z Warszawy pod honorowym patronatem Centrum Projektów Polska Cyfrowa i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Osiągnęli w nich spektakularne sukcesy, o których już wcześniej informowaliśmy! Celem mistrzostw było zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. Mamy nadzieję, że zdobywanie wiedzy programistycznej przez naukę i zabawę będzie dla naszych uczniów impulsem do kreatywnego i samodzielnego programowania.