Przejdź do treści Przejdź do menu

6. ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE

06-12-2022 5:29 nasze zainteresowania

5 grudnia 2022 r. grupa uczniów z ósmych klas pod opieką Pani Dorota Kaczmarczyk-Robak oraz Pani Moniki Hutyry odwiedziła Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, gdzie brała udział w 6. Śląskim Festiwalu Nauki. Ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach „Poukładaj sobie atmosferę”, na których zapoznali się z procesami atmosferycznymi kształtującymi pogodę oraz samodzielnie stworzyli graficzną wizualizację cyrkulacji atmosfery na Ziemi. Na kolejnych zajęciach „Niewidzialne tajemnice budynków” dowiedzieli się, którędy ucieka ciepło i czy ciepło można w ogóle zobaczyć oraz zapoznali się z kamerą termowizyjną i kulą akustyczną. Ponadto w czasie festiwalu uczniowie odwiedzili liczne stanowiska pokazowe z różnych dziedzin nauki. Mogli obserwować eksperymenty chemiczne i fizyczne, odkrywać tajemnice kryminalistyki i wiele innych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i poszerzać swoje zainteresowania.