ZAJĘCIA Z DRUKARKAMI 3D

Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z drukarkami 3D otrzymanymi przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D. Wydrukowane przedmioty to gotowe modele pobrane ze strony skrimarket.com.

Pierwszy model to drukarka 3D Skrinter. Stworzona jest na bazie serii Zortrax M200 Plus. Dzięki pełnej integracji z edukacyjnym laboratorium SkriLab mamy szeroki wybór filamentów, bazę trójwymiarowych modeli gotowych do wydruku w najpopularniejszej technologii warstwowego nakładania filamentu. Drugi model to Flashforge Adventurer 3, prosta w obsłudze drukarka 3D, której włączenie i uruchomienie zajmuje krótką chwilę. Zamknięta komora zabezpiecza przed kurzem i zanieczyszczeniem drukarki, a zabudowa elementów grzewczych chroni przed przypadkowym oparzeniem. Specjalny i podgrzewany stół roboczy zapewnia możliwość pracy bez konieczności poziomowania. Drukarka pozwala na wydruk m.in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych dostępnych bezpłatnie, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.

„Laboratoria Przyszłości” to największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawiło się we wszystkich polskich szkołach.