ZABAWY JĘZYKOWE – CZYLI POLSZCZYZNA NA WESOŁO!

W tym roku szkolnym w klasach I-III zostały przeprowadzone warsztaty zatytułowane „Poprawna polszczyzna dla każdego”. Na zajęciach omawiane były błędy ortograficzne, stylistyczne, gramatyczne oraz pozostałe – występujące w języku polskim. Uczniowie poprzez ćwiczenia i zabawę uczyli się, jak poprawnie pisać i mówić po polsku. W maju na zakończenie działań zorganizowano konkurs „Poprawna polszczyzna” wśród uczniów wszystkich oddziałów trzeciej klasy. Jego laureatami zostali: Milena Hanus – klasa 3a, Inga Rudzka – klasa 3a, Paulina Kubyszek – klasa 3a, Nadia Techmańska – klasa 3b, Miron Hordziejewicz – klasa 3b, Nikola Pudełko – klasa 3c i Julia Pilch – klasa 3c. Gratulujemy! Organizatorem wydarzenia była Pani Mariola Kozina.