ZABAWY CHUSTĄ ANIMACYJNĄ

31-05-2024 6:38 nasze zainteresowania

28 maja uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Szczepanek zaprosili uczniów klasy 2b do wspólnej zabawy chustą animacyjną w ramach lekcji otwartej. Dzieci wzięły udział w takich zabawach, jak „Kolorowe zamiany”, „Równomierne podnoszenie i opuszczanie”, „Piłeczka”, „Sztorm”, „Kwiat lotosu”, „Przerzucanie piłeczki” czy „Rekin”. Celem zajęć było zaktywizowanie wszystkich uczniów, zintegrowanie obu oddziałów, zachęcenie do współpracy zespołowej, a także do uważnego słuchania. Uczestnicy lekcji otwartej nauczyli się współdziałania, odpowiedzialności za swoich kolegów i koleżanki, a także z radością i z zaangażowaniem wzięli udział w relaksujących, a zarazem energetyzujących animacjach.