ZA NAMI "LEGENDARNE" IV WIECZORNE CZYTANIE

01-12-2018 14:41 imprezy i uroczystości

W ostatni piątek (30 listopada) już po raz czwarty w Naszej Szkole odbyło się „Wieczorne Czytanie”. Miało ono na celu popularyzację książek i czytelnictwa oraz pokazanie biblioteki jako niezwykłego miejsca, w którym można ciekawie spędzić czas. Tym razem, ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, był to wieczór legend. Na każdym kroku można było zatem spotkać księżniczki, smoki, rycerzy… Pojawił się nawet sam Piast Kołodziej. Uczniowie i nauczyciele zebrali się o godzinie 18.00 w auli budynku A. Tam zostali zapoznani z planem wieczoru, a następnie - jako wprowadzenie do tematu spotkania - obejrzeli krótką prezentację o drodze Polski do suwerenności. Następnie podzieleni na grupy udali się do sal, w których czekały na nich wspaniałe atrakcje. Oprócz czytania, uczniowie wykonywali plakaty, rozwiązywali krzyżówki i kwizy multimedialne, próbowali się wydostać z „Pokoju Zagadek”, tańczyli, wyklejali, korzystali ze słowników, układali puzzle, brali udział w zabawach integracyjnych – a wszystko tematycznie związane było właśnie z legendami. Poszczególne grupy zmagały się także z zadaniami, które czekały na nich w szkolnej bibliotece. Wymagały one nie lada sprytu, spostrzegawczości oraz szerokiej wiedzy. W przerwie na posiłek serwowana była pyszna malinowa herbatka. Na koniec ponownie spotkaliśmy się w auli, by podsumować uroczystość, wymienić się wrażeniami oraz zaprezentować wykonane prace plastyczne. Najstarsza grupa wystawiła dla swoich młodszych kolegów spektakl kukiełkowy na podstawie legendy przeczytanej tego wieczoru. Ostatni uczestnicy opuścili szkołę po 21.00. Duże zainteresowanie dzieci wszystkimi atrakcjami oraz wypieki na ich buziach podczas wieczoru czytelniczego były nagrodą dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Tradycyjnie każdy uczestnik imprezy mógł ponadto wyrazić swoją opinię na temat wieczoru, wrzucając kolorową nakrętkę do pojemnika oznaczonego odpowiednią „minką”. Niezmiernie cieszy nas fakt, że pojemnik z uśmiechem kolejny raz wypełnił się po brzegi, co oznacza, że uczniom bardzo podobało się nasze spotkanie. W wieczornych zajęciach czytelniczych uczniom towarzyszyli również: Pani Dyrektor Alicja Procner, Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Koordynatorem spotkania był nauczyciel bibliotekarz – Pani Renata Pysz. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w naszej fotogalerii.