Przejdź do treści Przejdź do menu

ZA NAMI DRUGIE SPOTKANIE Z CYKLU „NA TROPIE PRZYRODY”

10-10-2021 12:26 nasze zainteresowania

W sobotni poranek, nie bacząc na niską temperaturę, odważni śmiałkowie stawili się na północnym zboczu Goruszki w Jaworzu, aby obserwować jesienne przeloty ptaków. Było to już drugie spotkanie z cyklu „Na tropie przyrody” zorganizowane we współpracy z Muzeum Fauny i Flory Morskiej. Jak zwykle znakomicie poprowadził je Pan Bartosz Czader. Podczas obserwacji ostatnich przelotów udało się oznaczyć 5000 ptaków, jednak w sobotę było za zimno i zobaczyliśmy tylko kilka osobników. Nic jednak straconego ponieważ poznaliśmy historię gloriety, wysłuchaliśmy opowieści na temat wzgórz Jaworza oraz ludów, które w przeszłości zamieszkiwały te tereny. Dowiedzieliśmy się także, jaki ptak jest najpospolitszy w Beskidach. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania! Na listopad zaplanowaliśmy wizytę w obserwatorium nietoperzy w Brennej.