Z WIZYTĄ NA POCZCIE

Każdego roku 9 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty oraz Znaczka Pocztowego. Z tej okazji klasy 1d, 2a i 2 d wybrały się do lokalnej placówki pocztowej, aby dzieci mogły bliżej poznać jej funkcjonowanie. Na miejscu pracownicy opowiedzieli uczniom drogę listu, jaką musi przemierzyć zanim trafi do odbiorcy. Dzieci zapoznały się również z różnymi rodzajami druków pocztowych, takimi jak formularze do nadania listów poleconych, paczek oraz przekazów pocztowych. Na zakończenie tej wizyty uczniowie wręczyli pracownikom poczty symboliczny prezent – ręcznie wykonane upominki oraz plakat z podziękowaniami za ich codzienną pracę. Był to miły akcent, który wywołał uśmiechy na twarzach pracowników, doceniających nasze zaangażowanie w świętowanie tego dnia. Była to ciekawa lekcja o znaczeniu tradycyjnej komunikacji, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci oraz stanowiła wstęp do innowacji – Międzynarodowej Wymiany Korespondencji "Postcrossing na wesoło", którą wspólnie będą realizowali uczniowie klasy 1d i 2a w roku szkolnym 2024/2025.