WYNIKI KONKURSU „SZANUJ ENERGIĘ, CHROŃ KLIMAT”

25-06-2021 15:46 konkursy

Tegoroczny konkurs „Szanuj energię, chroń klimat” zbudowany był z dwóch filarów – pierwszy to grywalizacja szkół podstawowych na platformie, drugi – indywidualne lub zespołowe prace uczniów. Grywalizacja trwała 3 miesiące i cieszyła się ogromną popularnością. Świadczą o tym następujące dane:

- 90% miejskich szkół podstawowych wzięło udział w grywalizacji międzyszkolnej tj. 25 szkół,

- zidentyfikowano 5100 użytkowników Ekobielszczanina, a aktywnie grających ponad  3500,

- liczba ukończonych zadań  wyniosła 231 tysięcy,

- łączna liczba zdobytych punktów prawie 3 mln 700 tys.

Pomimo trudnej sytuacji pandemii oraz zdalnego kontaktu tradycyjna forma konkursu – II filar – również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku we wszystkich kategoriach wiekowych wpłynęło 3 razy więcej prac konkursowych (550 sztuk) niż w latach ubiegłych. W działaniach konkursowych uczestniczyło ponad 1500 dzieci i młodzieży. Aż 52 placówki oświatowe włączyły się do tegorocznego konkursu:

- 23 podstawowe i 5 ponadpodstawowych,

- 24 przedszkola,

- łącznie 123 nauczycieli szkół i przedszkoli.

Wyniki XI edycji tego konkursu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej:

Filar I – grywalizacja:

wyróżnienie (V miejsce) dla Naszej Szkoły (szkołom wyróżnionym komisja konkursowa przyznała nagrodę w postaci sprzętu RTV)

Klasyfikacja indywidualna uczniów:

spośród ponad 3 tys. aktywnych graczy nagrodzono 20-stu uczniów o najwyższej liczbie punktów, wśród nich jest 3 uczniów z SP 32:

- Michał Smyczyński, klasa 4c, V miejsce w grywalizacji „Ekobielszczanin”,

- Emilia Smyczyńska, klasa 6b, VII miejsce w grywalizacji „Ekobielszczanin”,

- Maja Gruszka, klasa 4d, VIII miejsce w grywalizacji „Ekobielszczanin”.

Filar II – wszystkie poziomy edukacji:

Kategoria: szkoły podstawowe klasy 4-6

Emilia Smyczyńska, klasa 6b, III miejsce, praca pt. „Ekologiczny stolik kawowy z odzysku z taboretami”. Nauczyciel opiekun i koordynator: Marcelin Makowski

Ponadto Szkoła Podstawowa nr 32 otrzymała certyfikat „Szkoła z dobra energią”!

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i wychowawcom!