WYNIKI KONKURSU „MATEMATYCZNE FANTAZJE”

09-06-2021 0:44 konkursy

W czerwcu dla uczniów pasjonujących się matematyką z klas 2 i 3 odbył się konkurs „Matematyczne fantazje”. Jego celem było rozwijanie umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań i ćwiczenie logicznego myślenia. Rozwiązując zadania, uczniowie wykazali się „matematyczną fantazją” i chęcią podejmowania wysiłku umysłowego. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a laureatami zostali:

Klasy 2:

1. Marta Szydło (2b)
  2. Kacper Brandys (2b) i Nikola Kubala (2b)
  3. Borys Zachwieja (2d)

Klasy 3:

1. Remigiusz Śledź (3d)
  2. Milena Konicka (3a)
  3. Wiktor Wrona (3d)

Może i Ty spróbujesz pofantazjować matematycznie??? Oto przykładowe zadanie:

Jedna gąska waży tyle, ile jedna kaczuszka i trzy rybki. A dwie kaczuszki ważą tyle, ile jedna gąska i jedna rybka. Ile rybek waży jedna kaczuszka? Powodzenia!