WIZYTA PRZEDSTAWICIELI KLUBU SENIORÓW LOTNICTWA

19-10-2021 5:00 nasze zainteresowania

W dniu 18 października 2021 r. Naszą Szkołę odwiedzili przedstawiciele Bielskiego Klubu Seniorów Lotnictwa działającego przy aeroklubie na lotnisku w Aleksandrowicach. Naszymi Gośćmi byli: Pani Mariola Ostrowska-Jezierska, Pan ppłk. pilot Mieczysław Herzyk – oficer lotnictwa wojskowego (świadek otwarcia lotniska w Aleksandrowicach w 1936 roku), Pan mgr inż. Władysław Korzonkiewicz – Prezes Klubu Seniorów Lotnictwa, Pan Janusz Kalfas – syn Jana Kalfasa, uczestnika II wojny światowej, lotnika bitwy o Anglię w 1940 roku oraz Pan Jan Olszewski – chorąży wojsk lotniczych. Bohaterowie i świadkowie przeszłości przybliżyli uczniom ósmych klas historię lotniska w Aleksandrowicach, losy polskich lotników podczas II wojny światowej, a także dzieje polskiego lotnictwa w XX wieku. Nasi Bohaterowie zaprezentowali także materiały archiwalne oraz pamiątki z czasów II wojny światowej, między innymi mundur polskich lotników. Przedstawiono ponadto możliwości zdobywania wiedzy i kształcenia w zakresie lotnictwa, a także korzyści płynące z wykonywania zawodu lotnika, konstruktora i mechanika lotniczego. Spotkanie zorganizował Pan Sławomir Porębski koordynujący współpracę Naszej Szkoły z Bielskim Klubem Seniorów Lotnictwa. Bardzo dziękujemy za piękną lekcję historii, bohaterstwa i odwagi.