WĘDRÓWKA PRZEZ LAS – KLASOWE WYPRAWY DO NADLEŚNICTWA BIELSKO

28-05-2024 6:39 nasze zainteresowania

24 maja 2024 r. uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni Pani Katarzyny Włodek oraz uczniowie klasy 2d pod opieką wychowawczyni Pani Anny Sądej udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Bielsko. Wyprawa rozpoczęła się od serdecznego powitania przez doświadczonego leśniczego z Nadleśnictwa Bielsko. Pan leśniczy przedstawił krótko historię i działalność Nadleśnictwa Bielsko, które zarządza obszarami leśnymi regionu. Omówił również plan dnia oraz zasady bezpieczeństwa, których uczniowie musieli przestrzegać podczas wizyty w lesie. Uczniowie wyruszyli na spacer edukacyjną ścieżką przyrodniczą, gdzie mieli okazję zobaczyć różnorodność gatunków drzew i roślinności. Jednym z najbardziej angażujących uczniów punktów programu było budowanie schronień dla zwierząt. Pod kierunkiem pana leśniczego uczniowie dowiedzieli się, jakie schronienia są potrzebne dla różnych gatunków leśnych zwierząt. Uczniowie podzieleni na grupy z entuzjazmem budowali  proste schronienia z dostępnych materiałów, takich jak drewno, gałęzie i liście. Leśniczy tłumaczył, jak prawidłowo umiejscowić te schronienia, aby były bezpieczne i funkcjonalne. Następnie wszyscy udali się do siedziby Nadleśnictwa, gdzie na uczniów czekał słodki poczęstunek oraz upominek. Uczniowie oraz opiekunowie podziękowali pracownikom Nadleśnictwa Bielsko za gościnność i ciekawe zajęcia, które wzbogaciły ich wiedzę na temat lasów i pracy leśników. Uczniowie zgodnie uznali, że była to wartościowa lekcja przyrody, którą będą długo wspominać.