WARSZTATY JĘZYKOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W miniony wtorek w Naszej Szkole odbyły się warsztaty językowe „Welcome to school!”. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali je z myślą o uczniach „zerówek” z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Gościliśmy dzieci z najstarszych grup z Przedszkola nr 41 i Przedszkola nr 42 im. Przyjaciół Przyrody w Bielsku-Białej, które przybyły pod opieką swoich wychowawczyń. Wszystkie działania podczas wspólnej zabawy koncentrowały się wokół tematu szkoły, a dokładniej – przyborów szkolnych. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, z chęcią podejmowały proponowane aktywności. Budowały wieżę z kart obrazkowych i kubków, rywalizowały w parach podczas gry w bingo, a także miały okazję komunikować się w języku angielskim, opisując zawartość plecaka. Atrakcyjne okazały się również ćwiczenia interaktywne przeprowadzone z wykorzystaniem tablic multimedialnych. Na koniec dzieciom wręczono teczki z wizerunkiem budynków Naszej Szkoły, a w nich pamiątkowe dyplomy, długopisy i „zadanie domowe”. Warsztaty przygotowały nauczycielki języka angielskiego – Panie: Aurelia Woźniak, Agnieszka Krywult i Dorota Wojdyła-Kondracka.