Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

W ŚWIECIE KRAKOWSKICH LEGEND

11-06-2024 5:23 nasze zainteresowania

W czwartek (6 czerwca) klasy 6b i 6c były na wycieczce szkolnej. Młodzież wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do Krakowa. Najpierw wybrali się do Muzeum Starych Gier. Tam można było do woli korzystać z ponad 150 unikatowych, klasycznych gier wideo. Następnie uczniowie uczestniczyli w pokazie legend krakowskich. Poznali m.in. legendę o smoku wawelskim, o pierścieniu św. Kingi, o dwóch wieżach, o żółtej ciżemce, o głowach wawelskich, o dzwonie Zygmunta, o hejnale mariackim oraz o panu Twardowskim i lajkoniku. Poznali ponadto opowieść o Stańczyku i Stanisławie Wyspiańskim.