Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

W LASKU BATHELTA

04-04-2024 5:55 nasze zainteresowania

Po raz kolejny uczniowie klasy 1a i 1d  w roli poszukiwaczy wiosny wyruszyli na trasę edukacji ekologicznej. Tym razem za cel obrali sobie Lasek Bathelta. Lekcji przyrody w terenie towarzyszyła wspaniała pogoda, która sprzyjała, baczniejszym niż ostatnio, obserwacjom. Głównym punktem wyprawy było odnalezienie wybranych roślin, ptaków i owadów znajdujących się na otrzymanej check liście. Do prowadzenia obserwacji mniejszych obiektów uczniowie wykorzystali lupy. Mogli również odnotować swoje spostrzeżenia w wyznaczonych miejscach „Listy poszukiwacza wiosny”. Przed pierwszoklasistami postawiono również zadanie, by zgromadzić trzy skarby znalezione w leśnej ściółce, które następnie przyklejali na przygotowane platformy. Ta aktywność, jak i cała wycieczka była doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy dotyczącej chronionych gatunków roślin i zwierząt.


#bielskobialachroniklimat
#ekosynteza #beskidzkifestiwaldobrejenergii #bielskobiala #miastodobrejenergii #prezerobielskobiala