UNIWERSYTET DZIECI – WSKAZUJEMY UCZNIOM BOGACTWO ŚWIATA NAUKI

24-06-2022 6:51 nasze zainteresowania

W ostatnim tygodniu nauki szkolnej naszym najmłodszym uczniom zostały wręczone dyplomy w nagrodę za realizację projektów organizowanych przez Uniwersytet Dzieci. Tematyka wybranych  warsztatów była dopasowana do potrzeb i możliwości danej klasy. Wszystkie zajęcia pozwoliły rozwinąć istotne kompetencje takie jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. Warsztaty prowadzone były w oparciu o metodę pytań i odpowiedzi.

W tym roku szkolnym projekt realizowały klasy:

1a: „Ciekawski pierwszak. Jak poznawać świat w klasie” pod opieką Pani Renaty Małysz;

1b: „Ciekawski pierwszak. Jak poznawać świat w klasie” pod opieką Pani Marceliny Piechoty;

2a: „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje” pod opieką Pani Urszuli Ficoń;

2c: „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” pod opieką Pani Małgorzaty Józefowicz.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy.