UCZNIOWIE SP 32 I MIKROŚWIAT

21-04-2024 17:22 nasze zainteresowania

W ostatni czwartek (18 kwietnia), w ramach konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” oraz obchodów Tygodnia Ziemi, klasa 7a pod opieką Pana Marcelina Makowskiego oraz klasa 5c pod opieką Pana Damiana Gielaty uczestniczyły w warsztatach „Mikroświat” w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza. Uczniowie mogli zaobserwować organizmy niewidoczne gołym okiem lub zobaczyć fragmenty organizmów w dużym powiększeniu. Sami zebrali w ogrodzie próbki, a następnie przygotowali preparaty mikroskopowe. Wielką sensacją i rzadkością okazało się znalezienie słynnego w ostatnim czasie niesporczaka. Zajęcia były świetnym uzupełnieniem lekcji biologii.

#bielskobialachroniklimat #ekosynteza #beskidzkifestiwaldobrejenergii #bielskobiala #miastodobrejenergii #prezerobielskobiala