UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA ŚWIĘCIE LICZBY π

16-03-2023 5:52 nasze zainteresowania

14 marca grupa uczniów ósmych klas odwiedziła Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie wzięła udział w organizowanym po raz XVII „ŚWIĘCIE LICZBY π”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Chemia wokół nas”, na których pod okiem profesorów i doktorów wykonali doświadczenia chemiczne. Samodzielna praca w laboratorium przekonała ich, że chemia to nie tylko trudne wzory i obliczenia. Chemia towarzyszy nam również w życiu codziennym, jest kolorowa i potrafi zadziwiać. W Instytucie Matematyki ósmoklasiści mogli rozwiązywać zagadki logiczne skutecznie zmuszające do wytężania umysłów. Aktywny udział w wydarzeniach rozpalił ciekawość i zainteresowanie przedmiotami ścisłymi.