UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA ŚWIĘCIE LICZBY π

17-03-2019 9:50 nasze zainteresowania

15 marca uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych odwiedzili Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aby wziąć udział w organizowanym tam po raz trzynasty „ŚWIĘCIE LICZBY π”. W Instytucie Chemii studenci i doktoranci tego kierunku przygotowali pokazy, które przekonały młodzież, że chemia może być ciekawa i fascynująca. W pracowni syntezy polimerów można było nie tylko obejrzeć nowoczesny sprzęt, ale także samodzielnie wykonać doświadczenie i zaobserwować jego efekty. Niektórzy z uczniów spróbowali również swoich sił w konkursie „Od Alchemika do Milionera”. W Instytucie Matematyki królowały zagadki logiczne skutecznie zmuszające do wytężania umysłów. Wysiłek się opłacił, bo najlepsi otrzymali słodkie upominki. Dodatkową atrakcją okazała się podróż, ponieważ odbyła się nietypowym środkiem transportu – pociągiem, którym niektórzy jechali pierwszy raz.