UCZNIOWIE 2B ŚWIETNIE GŁÓWKUJĄ!

19-06-2023 5:33 nasze zainteresowania

Rok szkolny dobiega końca, zatem jest to czas na podsumowanie innowacji pedagogicznej prowadzonej przez Panią Marcelinę Piechotę w klasie 2b „Aktywna główka – rozwijamy kreatywność i aktywne działanie wśród najmłodszych uczniów”. Jej głównym celem było rozwijanie u uczniów różnych predyspozycji matematyczno-logicznych i polonistycznych, które sprzyjały ćwiczeniu kreatywności i pomysłowości. Zadania oparte zostały na samodzielnym tworzeniu przez najmłodszych takich działań, które rozbudzały ich kreatywność na każdej płaszczyźnie. Uczniowie często stawali się twórcami zadań, które sprzyjały rozwijaniu ich pasji oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Podsumowaniem innowacji była samodzielnie opracowana przez każdego ucznia gra planszowa, której główny cel stanowiło aktywne spędzenie czasu z najbliższymi. Pojawiły się zadania z dziedziny sportu, matematyki, wiedzy ogólnej oraz sztuki. Początkiem czerwca, gdy w klasie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, każdy autor w ramach prezentu w uroczysty sposób przekazał swoją grę najbliższym. Mamy nadzieję, że wszyscy obdarowani chętnie rozwiążą te ciekawe zadania.